kompleksowa opieka medyczna

wieloletnie doświadczenie

szeroki zakres usług

nowoczesne rozwiązania

miła i przyjazna obsługa


Nasza historia

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej PODIMED Sp. z o.o. powstał w lutym 1996 roku. Naszym celem, jako założycieli było przyczynienie się do pozytywnej zmiany w systemie ochrony zdrowia poprzez zaoferowanie kompleksowych i stojących na najwyższym poziomie usług medycznych.

Działalność rozpoczęliśmy w maju 1996 roku od otwarcia laboratorium diagnostycznego. Dwa lata później uruchomiliśmy Przychodnię Lekarzy Specjalistów – pierwszą w Szczecinku i jedną z pierwszych regionie niepubliczną placówkę tego typu. Przychodnia ta mieści się przy ulicy Limanowskiego i nieprzerwanie działa do dziś.

W 1999 roku podpisaliśmy umowę z Zachodniopomorską Regionalną Kasą Chorych na wykonywanie świadczeń z zakresu medycyny rodzinnej. Z biegiem lat organizowaliśmy kolejne przychodnie medycyny rodzinnej w Szczecinku, Białym Borze i Czarnym, stale rozwijając także świadczenia z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Od początku działalności dbaliśmy o najwyższą jakość naszych usług, co zostało potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami. Jako jedna z pierwszych firm działających w branży medycznej wprowadziliśmy w roku 2005 system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2000. W 2009 roku został on zaktualizowany do wymogów normy ISO 9001:2008. W 2018 roku Laboratorium Pomorskiego Ośrodka Diagnostyki Medycznej PODIMED dołączyło do elitarnego grona dwunastu ośrodków, które mogą pochwalić się przyznaniem akredytacji potwierdzającej wysoką jakość wykonywanych badań zgodną z normą PN-EN ISO 15189:2013.

Nasz ośrodek wciąż się rozwijał i w 2011 roku, przy wydatnej pomocy profesora Józefa Kałużnego z Akademii Medycznej Bydgoszczy, utworzyliśmy do podstaw Centrum Okulistyki i Chirurgii Oka w Szczecinku.

Dotychczasowe szerokie doświadczenie chcemy wykorzystać także aby kształcić kolejne pokolenia lekarzy. W 2017 roku nasz zakład uzyskał akredytację do szkolenia – prowadzenia rezydentury lekarzy w zakresie medycyny rodzinnej.

Zakład jest spółką prawa handlowego wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000055105.

PODIMED Sp. z o.o. został wpisany do rejestru zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego pod numerem 32-00665.

Kapitał założycielski spółki wynosi 700 000,00 zł.

Zarząd Spółki jest jednoosobowy. Prezesem Spółki jest Lek. med. Paweł Szycko, specjalista chorób wewnętrznych, absolwent MBA Akademii Leona Koźmińskiego.
Rejestracja / e-Rejestracja

Zapraszamy Państwa do telefonicznej oraz internetowej rejestracji w naszych przychodniach:

Czy wiesz, że...

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej PODIMED Sp. z o.o. powstał w lutym 1996 roku z inicjatywy osób pracujących dotychczas w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, pragnących przyczynić się do zmiany rzeczywistości w ochronie zdrowia

Nasza firma jako jedna z pierwszych z działających w branży medycznej wprowadziła w roku 2005 nowoczesny system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001: 2000, w roku 2009 zaktualizowany do wymogów normy ISO 9001:2008

Misją Pomorskiego Ośrodka Diagnostyki Medycznej PODIMED jest zaspokajanie potrzeb zdrowotnych naszych pacjentów poprzez świadczenie najwyższej jakości kompleksowych usług zdrowotnych