kompleksowa opieka medyczna

wieloletnie doświadczenie

szeroki zakres usług

nowoczesne rozwiązania

miła i przyjazna obsługa


Akredytacja dla laboratorium

Laboratorium PODIMED-u wśród najlepszych w kraju

Placówka otrzymała akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) potwierdzającą spełnianie międzynarodowych norm.Laboratorium Pomorskiego Ośrodka Diagnostyki Medycznej PODIMED dołączyło do elitarnego grona ośrodków, które mogą pochwalić się przyznaniem akredytacji potwierdzającej wysoką jakość wykonywanych badań zgodnych z normą ISO 15189.

Uznana na świecie norma ISO 15189 dotyczy jakości i kompetencji technicznych laboratoriów medycznych – potwierdza ona spełnienie surowych wymogów co do jakości badań, a także bardzo wysokie kompetencje pracowników. Dotychczas zaledwie dwanaście laboratoriów w całym kraju mogło pochwalić się certyfikatem akredytacji. W ostatnim czasie do tego szczególnego grona dołączyła jeszcze jedna placówka – i to ze Szczecinka!

24 września 2018 roku, Laboratorium Analityczne PODIMED, funkcjonujące przy ul. Kilińskiego 7, otrzymało wspomnianą akredytację. Stało się to po przeprowadzeniu audytu, tj. dokładnego procesu weryfikacji pracy laboratorium, w którym egzaminowany jest każdy etap badania: począwszy od właściwych technik pobierania materiału do badań, poprzez warunki jego transportu, technologie samego wykonywania badań i przekazywania wyników. Sprawdza się także, co najistotniejsze, stosowanie wewnętrznych i zewnętrznych systemów kontroli jakości. Otrzymanie akredytacji jednoznacznie potwierdza, że świadczone przez laboratorium PODIMED-u usługi wykonywane są przy pomocy najwyższej jakości sprzętu i charakteryzują się wysoką dokładnością. Dzięki temu możemy zapewnić naszym pacjentom kompleksową obsługę na najwyższym światowym poziomie. Akredytacja potwierdza również wysokie kwalifikacje naszych pracowników, którzy są najistotniejszym ogniwem zapewniającym utrzymanie wysokich standardów.

Spełnianie wymogów akredytacji w naszym kraju nie jest obowiązkowe, a dostosowanie przez naszą placówkę poziomu usług do jej wymogów, wynika jedynie z naszego zaangażowania i dbałości o stałą poprawę jakości pracy.

Rola diagnostyki laboratoryjnej we współczesnej medycynie jest olbrzymia. Umożliwia ocenę stanu zdrowia badanej osoby, rozpoznawanie choroby i ocenę zaawansowania, monitorowanie schorzenia, ocenę skuteczności leczenia, wykrywania skutków ubocznych i powikłań zastosowanego leczenia oraz kontrolę po leczeniu, co może zapobiec nawrotowi choroby. Około 60% decyzji klinicznych lekarze podejmują w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych. Ogromną satysfakcją jest dla nas uzyskanie pierwszej akredytacji PCA w Polsce północno – zachodniej, a jedynej na poziomie powiatowym.

Znaleźliśmy się w gronie takich jednostek, jak laboratorium Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi, INVICTA w Gdańsku, ALAB czy SYNEVO w Warszawie.

aboratorium PODIMED-u pracuje w trybie 24 – godzinnym, 7 dni w tygodniu. Oferuje bardzo szeroki zakres badań i krótki czas oczekiwania na wyniki. Zatrudnia 20 pracowników, a rocznie wykonuje blisko milion badań. Zabezpiecza diagnostykę laboratoryjną w szczecineckim szpitalu oraz w wielu praktykach lekarskich w naszym regionie.

Mamy nadzieję, że wyniki uzyskiwane z laboratorium PODIMED służyć będą jak najlepszemu leczeniu pacjentów.
Galeria certyfikatów
Powrót do menu certyfikatów

Rejestracja / e-Rejestracja

Zapraszamy Państwa do telefonicznej oraz internetowej rejestracji w naszych przychodniach:

Czy wiesz, że...

Pomorski Ośrodek Diagnostyki Medycznej PODIMED Sp. z o.o. powstał w lutym 1996 roku z inicjatywy osób pracujących dotychczas w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, pragnących przyczynić się do zmiany rzeczywistości w ochronie zdrowia

Nasza firma jako jedna z pierwszych z działających w branży medycznej wprowadziła w roku 2005 nowoczesny system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001: 2000, w roku 2009 zaktualizowany do wymogów normy ISO 9001:2008

Misją Pomorskiego Ośrodka Diagnostyki Medycznej PODIMED jest zaspokajanie potrzeb zdrowotnych naszych pacjentów poprzez świadczenie najwyższej jakości kompleksowych usług zdrowotnych